Modern İklimlendirme

Günümüz itibariyle teknolojinin oldukça ilerlemesi, her türlü sektörde olduğu gibi ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe de kendini gösterdiği, hatta son kullanıcıların bu sektörden beklentilerini daha da kapsamlı bir hale getirmiş durumdadır. Teknolojik gelişmelerin yanı sıra enerji maliyetlerinin yükselmesi, ekolojik dengeye ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlere ihtiyaç duyuldukça iklimlendirme cihazlarının önemi bir kez daha önemini ortaya koymaktadır.

FANCOİL ÜNİTESİ

Kasetli döşeme tipi fancoil ünitesi, günümüz teknolojisi ile üretilen, modern iklimlendirme estetik ve ekonomik çözüm ürünü olarak karşımıza çıkan ve uzun ömrü, kısa vadeli ve masraflı bakım gerektirmeyen, yüksek verimli ünite olarak karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif görünümleri, yüksek verimli batarya izolasyonlu galvaniz çelik gövdeye sahip olmaları değerlerine değer katmaktadır.

ÜNİTELERİN KURULUMU VE BAKIMI

Falcoil ünitenizi ehliyetli ve deneyimli kişiler tarafından yapılması, bağlantıların topraklanarak elektrik normlarına uygun şekilde yapılması, elektrik güç kaynağı ile cihaz elektrik ihtiyacının mutlak suretle uyumlu olması gerektiği, herhangi bir arıza durumunda yetkili servis personeli ile irtibata geçilmesi durumları büyük önem arz etmektedir. Ayrıca çalışma bakımından olsun verim bakımından olsun cihazın uygun bakımlarının yapılması da önemli bir yere sahiptir.

Örneğin batarya temizliği olsun, elektrik bakım kontrolü olsun mevsimlik kontrollerinin yapılması yeterli olurken, ortam kirliliğine göre filtrelerin temizliğinin 2-3 haftada bir yapılması gerekmektedir. Fan motoru ise bakım gerektirmeyen tek parça olarak mevcut bulunmaktadır.