Kösem Sultan 1. Bölüm Fragmanı

Merhaba sevgili tarih ve tarihi dizi severler,

Neredeyse 2.5 yıldır beklediğimiz gün gelmek üzere. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi çok yakında başlayacak ve biz meraktan kuduracak durumdayız şu anda. Bir de Star Tv’de sürekli yeni yeni dizi tanıtımları peş peşe yayınlanınca anlıyoruz ki gümbür gümbür bir dizi bizi bekliyor. Dizinin daha fragmanlarında bile cast konusunda şüphelerimizi dile getirdiğimize bin pişman olduk. Çünkü en medyatik ve yüzü eskimiş olduğunu düşündüğümüz Hülya Avşar bile tanıtım filmlerindeki rolü ile söylediklerimizi tek tek bizlere yedirdi. Kendisinden şüphe duyduğumuz için buradan özür dileyelim çünkü Safiye Sultan rolü ona çok yakışmış, ömrünün sonuna kadar da bu rol ile anılabilir eğer düşündüğümüz gibi olursa dizi.

Konumuza dönecek olursa 12 Kasım 2015 Perşembe akşamı sonunda Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 1. bölümü yayınlanacak. Yaklaşık olarak 5 gün kaldı muhteşem günü gelmesine ve sonunda Star TV Muhteşem Yüzyıl Kösem’in birinci bölümünün fragmanını yayınladı.Fragmanda Safiye Sultan, Handan Sultan, Sultan Ahmet ve henüz Kösem Sultan’a evrilmemiş Anastasia arzı endam ediyor. Dizinin ilk bölümünde Sultan Ahmetin tahta çıkışı ve o güne kadar yaşadığı psikolojik etkileri derin olan olayları ve Anastasia’nın köle olarak ele geçirilmesini izleyeceğiz fragmandan anladığımız kadarıyla.

Umarız dizi fragmanları ve tanıtımları kadar güzel olur, uzun bakışmalardan ve derin sessizliklerden uzak,  akıcı ve insanı içine alan tarzda olur diyoruz ve sizleri hep beraber Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. bölüm fragmanını izlemeye davet ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.