Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölüm Fragmanı

Merhaba sevgili tarih ve tarihi diziseverler,

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 2 yıldır beklediğimiz Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin bomba gibi ilk bölümünü seyrettik ve son yazımızda da belirttiğimiz gibi bomba gibi bir senaryo ve çekim ile baş başa kaldık. 3. Mehmet’in tahta çıkması ve kardeşlerinin katledilmesiyle başlayan dizi, sonrasında Sultan 1. Ahmet’in tahta çıkışı, Anastasia’nın kaçırılması ve hareme girmesi ile devam etti. Oyuncuları takdir etmemiz lazım ki yaşadıkları tüm duyguları ekranın karşısındaki bizlere geçirmeyi başarıyorlar. En gencinden en yaşlısına kadar ilk bölümde ekrana gelen tüm oyuncular harika bir iş çıkartmışlar denebilir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin ilk bölümünü Sultan Ahmedin zalim veya adil olma ikilemi içinde gelgitlerini izlemiştir. Dizinin ikinci bölüm fragmanını izlediğimizde ikinci bölümünde böyle bir gel git ile geçeceğini, annesi Handan Sultan ile Büyük annesi Büyük Valide Safiye Sultan arasındaki gerilimi ve Sultan Ahmetin annesinin tarafını tutarak Safiye Sultan’ı eski saraya gönderme çabalarını izleyeceğiz. Tabii bu arada unutmamamız gereken en önemli olay Sultan Ahmedin kardeşi Şehzade Mustafa’nın akibeti olacak. Tarih ile ilgilenenler bilir ki Mustafa, Sultan Ahmet hayatını haybettikten sonra ilk defa sultanın kardeşi olarak tahta çıkan kişidir. Yani buradan anlayacağımız dizide Ahmet ne kadar gelgitler içinde olsa da zalim olmamayı tercih etmiş ve kardeş katli fermanına karşı çıkan ve nizamı alem kuralını ilk defa kaldıran kişi olarak tarihte yer edinmiştir. Bu yüzden küçük ve sevimli Mustafa ile ilgili endişelerinizi bir kenarda bırakabilirsiniz.

Muhteşem Yüzyıl Kösemin ikinci bölüm fragmanında gördüğümüz bir diğer konu ise Ahmedin gelecekteki iki gözdesi ve Hasekisi olan Mahfiruz ile Anastasia’nın yani geleceğin Mahpeyker Kösem Sultanının çekişmeye şimdiden başlaması… İKi cariyede ilerleyen dönemlerde amacına ulaşacağından dolayı bol entrikalı günler dizinin ilerleyen dönemlerinde bizi bekliyor diyebiliriz.

Gelin şimdi 19 Kasım 2015 Perşembe akşamı yayınlanacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölümüne ait olan fragmanları beraber izleyelim.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.