O Ses Türkiye Elbi Eken

O Ses Türkiye yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu kategorimizde jürilerin dönüş yaptığı, fazlasıyla ilgi gösterdiği ve sesinin güzelliğinin ekranlardan bize yansıdığını hissettiğimiz kişilerin tanıtımını yapmayı amaçlıyoruz. Kısaca finalde yer alma ihtimalleri yüksek olan ve dikkat çekici bir aurası olduğunu düşündüğümüz kişilere sitemizde yer vermek istiyoruz. Kim bilir seçtiğimiz bu kişilerden biri belki finalden birinci olacak çıkar ve o gün geldiğinde işte bu kişiyi daha ilk kez sahneye çıktığında biz farketmiştir deriz.

Bugün yani 5 Ekim 2015 Pazartesi tarihinde dikkatimizi çeken ilk yarışmacı 19 yaşındaki Elbi Eken oldu. Elbi’nin müzik ile arasındaki bağ, ilkokulda müzik hocasının kendisini koroya almaması ile başlamış. O durumdan dolayı hırs yapan Elbi Eken, o günden bu yana müziği hayatının her alanında yaşamaya başlamış.

Elbi, sahnede Sözlerinin Fikret Şeneş’e ait olduğu Düşünme Hiç adlı şarkıyı söylemeye başladı. Şarkının henüz ikinci mısrasına yeni başlamışken Gökhan Özoğuz ve Hakan Özoğuz kardeşler kendisine döndü. Sonrasında ise peş peşe Hadise ve Ebru Gündeş jüri koltuklarını döndürerek Elbi’yi takımlarında görmek için onay verdiler.

Jüri’nin ismini sorması ile makara başladı. İsmi jüriye değişik gelen Elbi isminin ne anlama geldiğini bilmediğini belirtti. Sesinin çok farklı ve ilgi çekici olduğunu belirten jüri üyeleri, Eken’in kendi takımlarında yer alması için her zamanki gibi atışmaya başladılar. Sonunda ise O Ses Türkiye Elbi Eken, Gökhan- Hakan Özoğuz’un takımını tercih ederek, yarışmaya bu kişiler ile devam edeceğini belirtti.

Umarız bu genç kardeşimizi finalde görebiliriz ve sonunda bir kadın yarışmacı birinci olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.