Kösem Sultan Beren Saat

Geçtiğimiz yıllarda izleyicilerini ekran başına kilitlemiş olan Muhteşem Yüzyıl adlı diziden sonra yepyeni bir Osmanlı tarihi dizisi sizleri bekliyor. Muhteşem Yüzyıl adıyla ekranlarda boy gösterecek olan dizi, kronolojik sıra olarak incelendiği zaman Muhteşem Yüzyıl’ın devamı niteliğinde. I. Süleyman ya da nam-ı diğer Kanuni Sultan Süleyman döneminin yaklaşık olarak altmış yıl sonrasını anlatacak. Dizinin dönemi klasik gibi görülebilir fakat bu defa konu olarak çok farklı bir karakter incelenecek. Osmanlı İmparatorluğu’nun gördüğü en zeki, güçlü ve hırslı kadını olan Kösem Sultan’ın hayatı, ekim ayından itibaren ekranlarınızda olacak.

Kösem Sultan karakteri fazla otoriter,hırslı, zeki ve yeri geldiğinde soğukkanlılıkla karar verebilen bir kadındı. Bu karakteri ekranlara adına yakışır bir şekilde aktarabilmek için yapımcı Timur Savcı çok çaba gösterdi. İlk önce başrolü, tanınmamış bir oyuncunun oynaması konusunda karar kılındı ve elemelere başlandı. 6 bin kişi arasında yapılan elemeler sonucunda oyuncu sayısı 10’a düşürüldü ve deneme çekimlerine başlandı fakat bu aşamalar zaman kaybı olmaktan başka bir işe yaramadı. Seçilen oyuncuların hiçbirini beğenmeyen Timur Savcı, B planı olarak düşündüğü Beren Saat’e teklif gönderdi fakat bölüm başına ödenecek ücret konusunda anlaşma sağlanamadığı için başka oyuncuların adı gündeme gelmeye başladı. Tuba Büyüküstün, Sibel Kekilli, Hazal Kaya ve Bensu Soral isimleri başrol konusunda konuşulsa da hiçbiri belirli bir açıklama yapmadı. Beren Saat seçeneğini zorlamayı seçen Timur Savcı, en sonunda oyuncu ile anlaşma sağladığını açıkladı. Bu anlaşmanın ardından dizi çekimlerine de hız verildi ve dizinin ekim başında izleyicilerle buluşması kararlaştırıldı. Dizi, Kösem Sultan’ın saraya ilk defa gelişinden yani 14 yaşından itibaren başlayacağı için Beren Saat tahminen 9. bölümden sonra diziye dahil olabilecek.

Bu görsel http://www.kosemsultan.net sitesindeki Mahpeyker Kösem Sultan hakkında Tarih arşivleri için yazılmış yazılara oluşturulmuş bir görseldir. Lütfen kullanmadan önce izin alınız.
Bu görsel http://www.kosemsultan.net sitesindeki Mahpeyker Kösem Sultan hakkında Tarih arşivleri için yazılmış yazılara oluşturulmuş bir görseldir. Lütfen kullanmadan önce izin alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.