Erişilebilir Yeni Windows

Yaz aylarında piyasaya sürüleceği belirtilen Windows işletim sisteminin yeni sürümü Windows 10 radikal özellikleriyle şimdiden dikkat çekiyor. Günümüz ortam ve mobil işletim sistemleri arasında yerini gittikçe kaybeden Microsoft, kullanımını artıracak birtakım özelliklerle güncellendi. Bu özellikler arasında ilk öne çıkan telefon, tablet ve bilgisayar gibi çeşitli platformlarda ortak bir kullanım ve hızlı bir etkileşim sağlayacak olan sistemi. Buna göre platformlar arası veri alışverişi kesintiye uğramadan ve vakit kaybetmeden gerçekleşmiş olacak. Her ne kadar mobil cihazlarda rakipleri Android ve Apple ile mücadele etmesi pek beklenmese de, piyasada dengeleri tekrar düzenleyeceği tahmin ediliyor.

yeni windowsBununla birlikte çarpıcı bir diğer özellik ise Windows 8 kullanıcılarına Windows 10 işletim sistemini ücretsiz olarak sağlamak. Bu, korsan kullanıcılara da ücretsiz sürüm sağlanacağı anlamına geliyor. Günümüzde kayıtlı sürüm kullananların oranının azlığı böyle bir kararda etkili olmuşa benziyor.

Şaşırtıcı özellikleri ve mevcut sürümdeki sorunların giderildiği güncel sistemiyle Windows 10, bilgisayar kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir gelişme olarak yaygın kullanıma sürülene kadar merak konusu olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.