Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 22. Bölüm Hakkında

7 Nişan 2016 tarihinde  Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinin 21. bölümünü izledik. Reyting konusunda bazı sıkıntılar yaşayan dizi, 21 bölümde zaman atlaması yaparak biraz olsun toparlanma yoluna gitmişlerdir. Hem yeni oyuncuların girişi, hem de zaman atlaması sonucunu görmek isteyenlerin merakı biraz olsun diziyi hareketlendi ve ilgi çekti.  Bakalım Muhteşem Yüzyıl Kösem  22. bölümünde neler olacak?

muhtesem-yuzyil-kosem-22-bolum

Muhteşem Yüzyıl 21. Bölüm Özeti

Dizide yapılan zaman atlamasına özel olarak yapılan afişlerde, Kösem Sultan’ın tahta oturduğunu ve Sultan Ahmet’in de ayakta ve solunda durduğunu görüyoruz. Kösem Sultan‘ın özellikle erkek gibi – padişah gibi kudretli bir şekilde oturuyor olması beklenen gününe bu zaman atlamasından sonra kavuşacağını da gösteriyor. 21. bölümde de Kösem’in haremi yönetmeye başladığını, şehzade ve sultanlarının büyüdüğünü görmüş olduk. Adeta Valide Sultanmış gibi davrandığını, köle olarak geldiği sarayda şimdilik yeterli olan kudrete kavuştuğunu görüyoruz. Bu güce ulaşırken de maalesef nefret ettiği Safiye Sultan’a benzediğini ve amacına ulaşmak için kendisine engel olan herkesi ortadan kaldırdığına da şahit oluyoruz. Örnek vermek gerekirse Kuyucu Murat Paşa, Nasuh Paşa gibi devletin önemli zatları kendisine karşı geldikleri için ortadan kaldırılmıştı. Kösem SUltan’ın cephesinde 21. bölümde bunlar olurken haremdeki diğer değişikliklerde şunlar olmuştu.

Şehzade Mustafa’nın akıl sağlığının daha  da kötüye gittiği, Sultan Ahmet‘in yakınlaşma çabalarını reddettiğini, şizofreninin dibine vurduğunu, kafesten çıkarıldığı halde bunun nedenlerini sorgularken daha canının tehlikede olduğunu görmüş olduk. Bu ruh hali sonucunda cariyelerden birini de kendisini öldürmeye geldiğini düşünerek boğarak öldürmüştü.

Küçükken de cazgırlığın dibine vuran Dilruba, büyüyünce daha beter biri haline gelmişti. Öykü Karayel’i tebrik ediyoruz rolünü çok iyi yansıttı ve birçok kişi daha ilk bölümden kendisine gıcık oldu. Bu da Oykü Karayel’in iyi bir oyuncu olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Bunun dışında Zülfikar Ağa ile Hümaşah SUltan’ın evlendiğini, İskender’i tahta çıkarma planlaırnı da görmüş olduk.

21. Bölümde bunlar olmuşken bakalım 22. bölümde neleri izleyeceğiz. Henüz Muhteşem Yüzyıl Kösem 22. bölüm fragmanı yayınlanmadığı için ipuçları bulunmuyor ama bakalım neler olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.