2011 yılında ekranlara gelerek tüm Türkiye’yi 3 yıl boyunca ekranlara kilitleyen Muhteşem Yüzyıl, 2014 yılında final bölümünü yayınlayarak I. Süleyman yani nam-ı diğer Kanuni Sultan Süleyman dönemini noktalamıştı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin fazla ilgi görmesi ve daha çok talep edilmesi üzerine yine yükselme döneminde yani mecazi olarak aynı yüzyılda yaşanmış olan başka bir dönem ekranlara gelecek.

kosem-sultan-hd-izleMuhteşem Yüzyıl Kösem adıyla ekim ayında ekranlarda boy göstermesi beklenen dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun en zeki kadını olan Kösem Sultan’ın hayatını anlatacak. Kösem Sultan’ın hırslarını, güç elde etme isteğini, saray halkının geri kalanına meydan okumasını ve tahta çıkan oğullarını ya da torunlarını etkisi altına alarak ülkeyi yönetmesini izleyeceğimiz dizinin genel olarak oyuncu kadrosu belli olsa da aylardır başrol oyuncusu konusunda anlaşmaya varılamıyor. Dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ın 14 yaşındaki hali anlatılacağı için bu bölümler çekilmeye başlandı. Güneş Şensoy’un canlandıracağı Kösem Sultan’ın gençlik döneminin dokuzuncu bölümden itibaren sonlanması bekleniyor ve bu nedenle dizi ekibi başrol oyuncusunu bulabilmek ve kesinleştirebilmek için ekstra çaba göstermeye başladı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin yapımcısı olan Timur Savcı’nın isteği üzerine öncelikle tanınmamış ve Kösem Sultan’ı hakkıyla oynayabilecek bir oyuncu arandı. Bu arayışta binlerce oyuncu arasından çeşitli aşamalarla elemeler yapıldı ve en sona kalan birkaç kişi ile deneme çekimlerine başlandı fakat sonuç olarak anlaşma sağlanamadı. Durum böyle olunca Timur Savcı’nın başından beri aklında bulunan Beren Saat’e başrol teklifi göndermesi de gecikmedi. Başlarda çeşitli konularda anlaşma sağlanamasa da aldığımız son duyumlara göre Beren Saat ile Timur Savcı kesin olarak anlaşmış durumda. Bu haberin ardından dizi çekimlerine hız verilirken dizinin ekim başında yayınlanacağı da kesinleştirildi.

Kösem Sultan dizisini hd izlemek için sitemizi takip edebilir, dizi hakkında en güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir