Muhteşem Yüzyıl Kösem 6. Bölüm İzle

Yaklaşık olarak 2.5 sene beklediğimiz Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi 6. bölümü ile bu hafta ekranlarda olacak biz de zevkle seyredeceğiz. Son zamanlarda dizi hakkında türlü türlü spekülasyonlar çıkıyor, yok reytingleri çok kötü, yok yayından kalkacak, yok oyuncuları diziyi izlettirmiyor vs. Reytingleri beklenen seviyede olmasa da diziyi izleyenler şimdiden müptelası olmuş durumda. Dizi en az 4 sezon sürecek şekilde planlandı ve şu an için bu plandan vazgeçmek gibi bir düşünesi yok Tims Yapımın. Zaten geçtiğimiz hafta Avrupa Kupası maçlarına rağmen reytingler beklenenin üstünde geldi. Kısaca izleyiciler yavaş yavaş MY Kösem dizisine alışıyor ve bağımlısı olmak üzereler.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 6. bölümünde neler olacak onlara değinelim şimdi. 5. bölüm Sultan Ahmet ile Anastasia yani Mahpeyker’in halvete girmeleri, Anastasia’nın kaçmaktan vazgeçmesi ve Sultan Ahmet’in hasta olup bayılması ile sona ermişti. 6. bölümde de Sultan Ahmet’in hastalığı ile geçecek gibi duruyor. Dizi fragmanında Sultan’ın çiçek hastalığına yakalandığını ve ölmek üzere olduğunu görüyoruz.  ( nasıl olduğunu geçtiğimiz bölümde görmüştür. Hanzadelerin Osmanlı soyunu kurutma istekleri Fahriye Sultan’ın yardımları ile neredeyse gerçekleşmek üzere. Fahriye Sultan’ın çiçek hastalığını bulaştırmak için badem ezmesine zehiri dökmesi ve hem Ahmet’in hem de şehzade Mustafa’nın bu ezmelerden yemesi sonucunda fragmanda gördüğümüz kadarıyla ikisi de hastalanıyor.) Sultan’ın hastalanmasında Handan Sultan Mahpeyker’i suçlayıp zindana atarken, diğer bir yandan Halime Sultan oğlu Şehzade Mustafa’nın tahta çıkışının hazırlığını yapıyor. Safiye Sultan ise ortalığın karıştığını görüp Saray’ı terk etmeye hazırlanıyor. Mustafa’nın da hastalanmasıyla Osmanlı soyu yok olmaya mahkum kalıyor. Kısaca Muhteşem Yüzyıl Kösem 6. bölümünü izlemek bayağı heyecanlı olacak bu akşam.

İlerleyen günlerde diziye Beren Saat’in katılacağı belirtiliyor. Sanırız 8. bölümde Anastasia yerine artık Mahpeyker Köem dönüşümü tamamen olacak ve bu evrede Beren Saat Kösem Sultan olarak ekranlarda yerini alacak. Tabii bu bölüm gelene kadar Mahfiruz’un hamileliği ve Genç Osman’ın doğumunu görmüş okuruz diye düşünüyorum.

Kısaca dizide hareketli ve entrika dolu günler çok yakında gelmek üzere. Konunun girişi artık tamamlandı, karakterleri tanıdık, ısınma turları bitti, artık reyting kaygısı olmayan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisini izleme vakti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.