Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Fragmanı

Yaklaşık olarak iki senedir dört gözle beklediğimiz mUhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizinin başlamasını beklerken maalesef bazı aksaklıklardan ötürü maalesef dizi henüz başlayamamış durumda. Tims Yapım öncelikle yeni sezonda yanı eylül ayında dizinin başlayacağını belirtse de bu süre sonra ekim ayına sonra da kasım ayına ötelendi. Tabii bu sürede maalesef setten yayının ertelenmesine engel olduğunu düşündüğümüz haberler de geldi. Dizinin yönetmeninin kovulması, terör olaylarından dolayı halkın tepkisinden çekinme, özellikle dizinin başrolünde yer alan Beren Saat ve Hülya Avşar’a karşı halkın tepkisi sebebi ile setten gelen en son dedikodu Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Türkiye Genel Seçiminden sonra yayınlanmasına dair alınan karar oldu. Buna dedikodu diyoruz çünkü elimizde kesin bir kanıt yok ama bu hafta Star Tv’de gördüğümüz yayın tarihi bu dedikoduyu destekleyecek temelleri sağlıyor.

Star Tv’nin açıklamasına göre Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi 12 Kasım 2015 tarihinde yani seçimlerden 10 gün sonra dizinin ilk bölümünün yayınlanacağı ifade edildi. Bu haberden sonra da dizinin peş peşe fragmanları düşmeye başladı. Dizinin fragmanları, çok güzel bir dizinin bizi beklediğini açıkça gösteriyor. Kısacık fragmanda bile vermek istedikleri korku, endişe, sevgi, hırs ve ihtiras gibi duyguları anında ruhunuzda hissediyorsunuz. Fakat küçük bir problem var seslendirme ve oyuncuların diksiyonunda bazı sorunlar var. Bu durumun zamanla düzeleceğine dair umutlarımız tabii ki var, ama bu yazıyı dizinin ses ekibinden biri okursa duruma acilen müdahale etmelerini tavsiye ediyoruz.

Gelelim fragmanlara, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in bu hafta tam 5 adet fragmanı yayınlandı. Her biri diğerinden güzel fragmanları yazımızın sonunda izleyebilirsiniz. Her bir karakter için bir fragman olarak da düşünebilirsiniz bu fragmanları. Dizinin içine şimdiden girmemiz için hoş bir düzenleme yapmışlar. Eğer hala bu fragmanları izlemediyseniz buyrun dizi aşağıya alalım, dizi başlayana kadar değerlendirmenizi siz kendiniz yapın.

Bu teaser yayınlanan ilk ön gösterimdir. Dizide yaşanacak olayları kısa kısa canlandırmışlar.

İkinci teaserda Sultan 1. Ahmed’in tahta çıkışı, kardeşlerinin boğdurulması gibi karakterin gelişiminde önemli yer edinen olayların kendi ağzından anlatışını dinliyoruz.

Üçüncü fragmanda Anastasia yani sonradan Kösem Sultan olacak olan genç kızın, köle olarak doğup büyüdüğü topraklardan kopartılıp saraya gelmesini gösteriyor. Bu konuda biraz Hürrem Sultan’ın kaçırılışını andırır görseller kullanmışlar. Akla direkt o sahneler geliyor, belki biraz daha özgün bir şey yapabilirlerdi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’e ait olan dördüncü teaser ise Kösem sultan ile Sultan 1. Ahmed’in beraber göründüğü ilk fragman olarak gözümüze çarpıyor. Masum Anastasia’nın 1. Ahmed’i nasıl etkilediği net bir şekilde hissediliyor.

Dizinin beşinci fragmanı ise az önce yayınlandı. Bu fragmanda Yeniçeri Ocağını ve taht oyunlarını görüyoruz.

Dizinin ilk bölümünü izlememize az kaldı. O zamana kadar bu teaserlar ile yetinmeye devam edeceğiz sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.