Parola Nasıl Kaldırılır?

Teknoloji çağında olmamızdan ve aşırı ihtiyaçlardan kaynaklı olarak hemen hemen her kes teknolojik aletler kullanmaktadır. Özellikle her kesi birer adet telefon, bilgisayar, tablet ve buna benzer elektronik alet kullanmaktadır.

Kullanmış olduğumuz bilgisayar, telefon, tablet vb. aletlerimize başkalarının iznimiz haricinde girmesini istemeyiz. Bundan dolayı da kullanmış olduğumuz elektronik aletlere parola koyma gereği duymaktayız. Fakat zamanla bu parolaları değiştirmek ya da tamamıyla kaldırmak isteriz.

parola nasıl kaldırılır

Dolayısıyla parola nasıl kaldırılır konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir. Parola kaldırma işlemi kullanmış olduğumuz elektronik malzemeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin bilgisayara kurduğumuz parolayı kaldırmak için şu adımları izleyebiliriz. Başlat menüsüne girdikten sonra denetim masasına tıklarız.

Ardından kullanıcı hesapları ve aile koruması kısmına tıkladıktan sonra kullanıcı hesapları menüsü altındaki kullanıcı hesabını kaldır deyip karşımıza çıkan pencereden parolayı kaldırabilirsiniz. Telefon parolasını da benzer şekilde menüye girilip, ardından ayarlar, genel ve güvenlik sekmeleri sırayla tıklanarak telefon parolası ya da sim kart parolası kaldırılabilir. Bu kadar kolaydır.