Muhteşem Yüzyıl Kösem 7. Bölüm Fragmanı

Dün gece soluk almamıza fırsat vermeden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 6. bölümünü izledik. Hemen peşinden bu akşam Star TV’de Muhteşem Yüzyıl Kösem 7. bölüm fragmanı yayınlandı. Bu fragmanın en büyük özelliği 2 yıldır dört gözle Kösem Sultan rolüne bürünmesi beklenen Beren Saat’in diziye girişini haberdar etmesi.

Dizinin 6. bölümünde Anastasia, hasta olan Sultan Ahmet’in yayından artık tamamen Kösem Sultan olarak kalkmış ve karakter dönüşümü tamamlanmıştı. 7. bölümde de küçük bir kız olan Anastasia’nın artık harem oyunlarında yerini alacak hale gelmesini izleyeceğiz ve gerçek Kösem Sultan artık bu sahneden sonra dizide yerini alacak.

Dizinin reytinglerinin beklenildiği gibi olmamasından ötürü Beren Saat, biraz erken diziye giriş yapıyor. Normal akışa göre 9. bölümde diziye girmesi beklenilen Saat, 7. bölümde apar topar diziye giriş yapmış durumda. Tabii bu durum Bere hayranları için olumlu ve güzel bir haber. Neredeyse 2 senedir bu rol için hazırlanan Saatin performansını biz de hayranları gibi dört gözle bekliyoruz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 7. bölüm fragmanında sadece Sultan Ahmet ve Kösem Sultan yani Mahpeyker gözüküyor. Beren Saat her zamanki asaleti ile fragmanda ağırlığını hissettiriyor. Zaten bölüm ile ilgili herhangi bir bilgi yok fragmanda. Gelin bu fragmanı beraber izleyelim.

Beren Saat Kimdir?

26 Şubat 1984’te Ankara’da doğan Saat, üniversite eğitimi son bulana kadar Başkentimizde yaşamıştır. Üniversite öğrenciliği zamanında katıldığı yetenek yarışmasında ikinci olarak Tomris Giritlioğlu’nun kanatları altına girdi. 2004 yılında Aşkımızda Ölüm var dizisi ile profesyonel olarak oyunculuğa başlayan sanatçı, 2005 yılı ile 2006 yılları arasındaki dönemde Aşka Sürgün adlı dizide yer aldı.

Sanatçının en büyük başarı ise Halit Ziya Uşaklıgilin eseri olan Aşkı Memnu adlı dizide Bihter Ziyagil karakterini canlandırması ile oldu. Muhteşem performansı ve zerafeti  ile Aşk-ı Memnu dizisini ve kendini zirveye taşıyan Beren Saat, bu diziden önce 2006 yılında Hatırla Sevgili adlı dizide yer aldı ve büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Aşkı Memnudan hemen sonra Fatmagülün Suç Ne ve İntikam dizilerinde yer alan Saat, sadece sanatçı kişiliği ile değil aynı zamanda kadın haklarına yönelik olarak yaptığı çalışmalarla da ön plana çıkmıştır. Bu çalışmalar sebebiyle bazı kesimlerin tepkisini çekmiş olsa sanatçı, gerek sosyal sorumluluk projeleri olsun gerekse de gündeme sessiz kalmayarak kendi çizgisinden ayrılmaması olsun birçok kişinin takdirini de toplamayı başarmıştır.

2014 yılında Kenan Doğulu ile evlenen Beren Saat, önmüzdeki günlerde Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Kösem Sultan’ı canlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.