Kösem Sultan’ı Kim Oynayacak?

Tarihimizin en güçlü kadınlarından biri olan Kösem Sultan’ın hayatı bildiğiniz gibi dizi olarak 2015 yılı içerisinde Star Tv’de yayınlanmaya başlanacak. Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin son bölümünde Kösem Sultan dizisinin müjdesi verildiğinde Kösem Sultan’ın kimin oynayacağına dair çeşitli spekülasyonlar yapılmaya başlanmıştı. 2013 yılından bu yana dizinin ilk fragmanının çıkmasından itibaren Kösem Sultan olarak bir sürü isim anılsa da her zaman Beren Saat ismi ön planda tutuluyordu. İki gün öncesine kadar hala dizinin başrolünün kim olacağına dair net bir isim sunulmasa da sonunda alınan habere göre Osmanlı İmparatorluğunun en güçlü kadını olan Mahpeyker Kösem Sultan rolü kesin olarak Beren Saat’e veriliyor.

Beren Saat ile Tims Yapım’ın sahibi olan Timur Savcı arasında ücret konusunda bir anlaşmazlık olduğu söyleniliyordu. Bununla beraber Timur Savcı’nın aynı Muhteşem Yüzyıl’da olduğu gibi dizinin başrolünü tanınmamış birine vermek istediğine dair söylentiler de vardı. Fakat son dedikodulara göre Saat ve Savcı karşılıklı fedakarlıklar sonucunda el sıkıştı ve başrol krizi sonunda aşıldı.

kosem-sultani-kim-oynayacak

Beren Saat Kimdir?

26 Şubat 1984 doğumlu olan Beren Saat’i tüm Türkiye Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma sayesinde tanımış oldu. Yarışmada ikinci olmasına rağmen birçok yapımcının dikkatini çeken Saat, Tomris Giritlioğlu’nun kanatları altına girerek kariyerinde emin adımlar ile adım atmaya başladı. Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili gibi dizilerde başrol oynamasında sonra kariyerindeki en büyük sıçrayış ise Aşk-ı Memnu adlı dizide Bihter Ziyagil’i başarı ile canlandırması sonucunda oldu. Oynadığı rolde zaman zaman eleştriye maruz kalsa da birçok tiyatro, dizi ya da film olarak canlandırılan Aşk-ı Memnu kitabında yer alan Bihter denilince akla gelen ilk isim olmayı başardı. Aşk-ı Memnu dizisinin final yapmasından sonra ise Fatmagül’ün Suçu Ne? ve İntikam adlı dizilerde başrol olarak boy gösterdi. Aynı zamanda reklam ve filmlerde de kamera karşısına geçen Saat, 2014 yılında hayatını çocukluk aşkı olan Kenan Doğulu ile birleştirdi. Beren Saat, en son Arçelik reklamlarında gözüktü ve Minions adlı animasyon filminde eşi ile birlikte seslendirme yaptı. Oyunculuğunun yanı sıra özellikle kadın hakları konusundaki duyarlılığı ile de sık sık gündeme gelen güzel oyuncu, zaman zaman bazı çevrelerden aldığı tepkilerle de gündem olmaktadır.

beren-saat