Kösem Sultan İzle

Tims yapım, Muhteşem Yüzyıl dizisinin final bölümünde yeni bir dizinin habercisi olarak kısa bir fragman yayınlamıştı. Bu fragman Muhteşem Yüzyıl serisinin devamı niteliğinde olan ve tarihimizdeki en güçlü kadınlardan biri olan Kösem Sultan dönemini anlatacak olan dizi için hazırlanmıştı. Bir değişiklik olmazsa dizinin ismi Muhteşem Yüzyıl: Kösem olacak olan dizi, neredeyse yarım yüzyıl yani 50 yıl boyunca Osmanlı Topraklarına hükmetmiş ve saltanat naibeliği yapmış olan Mahpeyker Kösem Sultan’ın gençliğinden ölümüne kadar olan dönemi anlatacak. Osmanlı İmparatorluğuna hükmetmiş olan toplamda 36 padişah vardır bildiğiniz gibi Kösem Sultan ise bu 36 padişahın 6 tanesinin döneminde ataerkil toplumun tüm tabularını yıkarak sırası ile  Haseki, Valide Sultan ve Büyük Valide Sultan sıfatları ile döneme damgasını vurmuştur. Bu güzel dönemin bir diziye konu olup Muhteşem Yüzyıl’ın izinden gitmesi oldukça hoş olacaktır.

Kosem Sultan

Kösem Sultan dizisinin ilk bölümünü bir aksilik olmadığı takdirde Eylül 2015 tarihinde izleyeceğiz. Yine bir değişiklik olmadığı takdirde çarşamba akşamlarımız Eylül ayından itibaren Muhteşem Yüzyıl:Kösem dizisine rezerve olacak. Tims Production’ın şu ana kadar açıklamalarına göre Kösem Sultan rolünü Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu gibi dizilerin de başrolünü oynamış olan Beren Saat canlandıracak. Büyük bir ihtimalle 50 yılın anlatılacağı dizide Kösem Sultan, 3 farklı oyuncu tarafından canlandırılacaktır. Kösem Sultan fragmanında küçük bir kızın bulunduğunu görmüştük. Bu küçük kız, küçük yaşta Saray’a gelen Kösem Sultan’ın çocukluk dönemini canlandıracaktır. Beren Saat ise Mahpeyker Sultan’ın gençlik dönemini canlandıracaktır. Bebeksi bir suratı olan ve kendi yaşını bile göstermeyen Beren Saat’in 60lı yaşlarında vefat etmiş olan Valide Sultan’ı canlandırmayacağını varsayarsak bu rol ilerleyen dönemlerde başka biri tarafından canlandırılacaktır büyük bit ihtimalle.

Kosem-sultan

Dizinin diğer bir oyuncusu ile Hülya Avşar olarak belirtilmiştir. Hülya Avşar, güzelliği ile dillere destan olan ve yaşadığı döneme damgasını vuran Safiye Sultan’ı canlandıracak. Şu ana kadar Kösem Sultan dizisi için açıklanan oyuncu kadrosu bu kişilerden ibaret. Dizi hakkında haberler geldikçe sitemizde bu haberleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu haberler gelene kadar gerçek Kösem Sultan kimdir? Kösem Sultan Hakkında bilgiler nelerdir? Nasıl ölmüştür? gibi bilgileri diğer yazılarımızdan edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.